Tanec

Je tanec tvoj život ? Venuješ sa mu už niekoľko rokov a chceš v tom pokračovať aj počas štúdia na strednej škole? Snívaš po kariére tanečníka? Sme tu preto aby sme ťa naučili ako na to.

Mgr. Dominika Krajčovičová

Vedúca oddelenia

klasický tanec

Tibor Belan

klasický tanec, moderný tanec

Mgr.art. Tomáš Bakyta

ľudový tanec, tanec s partnerom

Mgr.art. Lukáš Bobalík, DiS.art.

moderný tanec, tanec s partnerom

Mgr.art. Eva Priečková

javiskový pohyb, moderný tanec

Eva Chabroňová

tanečná gymnastika

Mgr.art. Michaela Jurenková

klasický tanec, moderný tanec

prof. Pharm.Dr. Petr Babula, Ph.D.

fyziológia a hygiena pohybová aparátu

Najnovšie články

Klasický tanec - štúdium cvikov a tanečných variácií a kombinácií klasického tanca ti pomôžu rozvinúť tanečnú techniku, koordináciu pohybov, silu, zdatnosť, vytrvalosť, napomôžu k harmonickému fyzickému rozvoju a vyformujú z teba profesionálneho tanečníka.

Tvoje uplatnenie má široký rozmer. Môžeš sa stať tanečníkom v profesionálnych umeleckých telesách alebo samostatne. Titul, ktorý dostaneš po úspešnom ukončení šiesteho ročníka absolventskou skúškou ťa oprávňuje vyučovať na základných umeleckých školách, alebo môžeš pokračovať vo svojom rozvoji na vysokej škole.

Naučíš sa tanečné techniky z rôznych oblastí a zdokonalíš koordináciu pohybov, silu, zdatnosť, vytrvalosť. Postupným zvyšovaním technickej náročnosti si rozvinieš tanečný štýl a individuálne schopnosti.

Naši študenti odboru tanec sú prijatí na katedru tanečnej tvorby VŠMU, Helena Jedlíčková na odbor študijný odbor Umenie v študijnom pláne Tanečné divadlo a performancia a Adam Sobol na odbor študijný odbor Umenie v študijnom pláne Tanečné umenie (špecializácia - Ľudový tanec).

Lyžiarsky zájazd nie je pre našich študentov žiadnou novinkou. Každoročne ho absolvujú študenti prvého ročníka. Tento rok to bol Chopok a Tále.