AKTUALITY

Aktuality

život na škole, novinky, najnovšie články, informácie

Hľadáme novú posilu do nášho kolektívu, so zmyslom pre poriadok a najmä serióznym prístupom k plneniu si pracovných povinností.

Nenechajte si ujsť tento umelecký zážitok! Príďte si vypočuť virtuózne klavírne umenie v podaní talentovaného klaviristu Miloša Biháryho! 11.4.2024 o 10:45 v koncertnej sále SKDK

Včera naše konzervatórium navštivila Alena Hučková, profesionálna klaviristka, ktorá sa hre na klavíri a hudbe venuje nepretržite už od svojich piatich rokov. Svoje skúsenosti a umenie predviedla študentom prostredníctvom workshopu.
Pre študentov našej školy pravidelne organizujeme vzdelávacie workshopy, ktoré obohacujú samotný vyučovací proces. Ak...

Boli sme v SND

22.02.2024

V stredu 21. februára sme mali to potešenie zorganizovať zájazd pre našich študentov do Slovenského národného divadla, kde sme si vychutnali nádherné predstavenie Dvořákovej opery Rusalka. Bol to nezabudnuteľný zážitok plný čarovnej hudby a výkonov.

Študenti tanečného oddelenia Angelika Smatanová a Juraj Kollár (2.r.) strávili mimoriadne prínosný čas na Stáži v SĽUK-U (Slovenský ľudový umelecký kolektív) v Bratislave-Rusovciach. V termíne od 5.2.2024-16.2.2024 načerpávali nové poznatky z oblasti ľudového tanca na profesionálnej úrovni, nadobúdali nové priateľstvá a rozšírili si svoje umelecké...

2% z dane

15.02.2024

Vážení kolegovia, rodičia a priatelia školy !
Ak sa budete rozhodovať o 2 % vašej zaplatenej dane z príjmov, uchádzame sa o Vašu priazeň!

Hosťami špeciálneho hudobného večera, ktorý si pre vás pripravil Milo Suchomel a študenti hudobného odboru, členovia zoskupenia SKDK Band-u bude Barbora Švidraňová a Robert Balzar (CZ).

Milí priatelia! Opäť ďalšie Melodické rozhovory a teraz s Nelou Pociskovou. Srdečne Vás pozývame na príjemný večer plný skvelej hudby do nášho Štúdia SKDK. 31.1.2024 o 18:00. Tešíme sa na Vás!

Milí priatelia! Opäť ďalšie Melodické rozhovory a teraz s Petrom Lipom. Srdečne Vás pozývame na príjemný večer plný skvelej hudby do nášho Štúdia SKDK. 5.12.2023 o 18:00. Tešíme sa na Vás!

Dnešná reprezentácia našich študenrov na prehliadke mladých slovenských organistov v Košiciach, v Evanjelickom kostole.

Úžasný zážitok na Medzinárodnom festivale konzervatórií v Prešove! Užili sme si ho s našou inscenáciou 'Kým kohút nezaspieva'. Kultúra a umenie majú silu spojiť nás a vytvoriť neopakovateľné chvíle.

Fantastické fotky pripravili študentky Súkromnej školy umeleckého priemyslu v Topoľčanoch Bibiana Hlavačková a Karin Kiššová, ktoré študujú pod vedením Henricha Mišoviča. Všetkým vám ďakujeme za vašu účasť a váš potlesk. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník tohto skvelého podujatia.

Nitriansky samosprávny kraj, Tribečské osvetové stredisko v Topoľčanoch a Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša v Topoľčanoch Vás pozývajú na prednášku o historických ladeniach. Prednášajúci je popredný organista prof. Heribert Metzger (Salzburg).

Prvé Melodické rozhovory priniesli skvelý umelecký večer v našom Štúdiu SKDK. Hosťami Mila Suchomela boli Mirka Partlová a Pavol Bereza.

Študenti a pedagógovia Tanečného oddelenia Tibor Belan a Dominika Krajčovičová sa v dňoch 30.6-2.7.2023 zúčastnili na Majstrovsktvách európy vo výrazových tancoch V Maďarskom Balatonfürede. V kategórii Balet sa s chor. Tibora Belana Lovers in the desert sa umiestnili na úžasnom 1. mieste. Študenti Nikola Kišacová a Marek Samuel Valach spoločne...