AKTUALITY

Aktuality

život na škole, novinky, najnovšie články, informácie

Dnešná reprezentácia našich študenrov na prehliadke mladých slovenských organistov v Košiciach, v Evanjelickom kostole.

Úžasný zážitok na Medzinárodnom festivale konzervatórií v Prešove! Užili sme si ho s našou inscenáciou 'Kým kohút nezaspieva'. Kultúra a umenie majú silu spojiť nás a vytvoriť neopakovateľné chvíle.

Milí priatelia! Opäť ďalšie Melodické rozhovory a teraz s Petrom Lipom. Srdečne Vás pozývame na príjemný večer plný skvelej hudby do nášho Štúdia SKDK. 5.12.2023 o 18:00. Tešíme sa na Vás!

Fantastické fotky pripravili študentky Súkromnej školy umeleckého priemyslu v Topoľčanoch Bibiana Hlavačková a Karin Kiššová, ktoré študujú pod vedením Henricha Mišoviča. Všetkým vám ďakujeme za vašu účasť a váš potlesk. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník tohto skvelého podujatia.

Nitriansky samosprávny kraj, Tribečské osvetové stredisko v Topoľčanoch a Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša v Topoľčanoch Vás pozývajú na prednášku o historických ladeniach. Prednášajúci je popredný organista prof. Heribert Metzger (Salzburg).

Prvé Melodické rozhovory priniesli skvelý umelecký večer v našom Štúdiu SKDK. Hosťami Mila Suchomela boli Mirka Partlová a Pavol Bereza.

Študenti a pedagógovia Tanečného oddelenia Tibor Belan a Dominika Krajčovičová sa v dňoch 30.6-2.7.2023 zúčastnili na Majstrovsktvách európy vo výrazových tancoch V Maďarskom Balatonfürede. V kategórii Balet sa s chor. Tibora Belana Lovers in the desert sa umiestnili na úžasnom 1. mieste. Študenti Nikola Kišacová a Marek Samuel Valach spoločne...

Ešte pred záverom školského roka sme stihli aj koncert žiakov z triedy Petra Ďurovca a Martina Hudeca.

Výchovný koncert študentov Tanečného oddelenia v spolupráci zo Základnou umeleckou školou Tibora Sládkoviča v Šuranoch prebiehal dňa 26.6.2023. Naši študenti umeleckým a veľmi profesionálnym spôsobom odprezentovali náš Tanečný odbor a Konzervatórium.

Pozývame vás na náš tradičný Koncert víťazov, ktorý uvedieme v rámci 29. Topoľčianskej hudobnej jari. 19. júna o 18.00 v Galérii Topoľčany.

XXI.ročník medzinárodný festival akordeonistov EUROMUSETTE & GOLDENTANGO v Rajeckých Tepliciach. Sólo kategória konzervatórium 1-3 ročnik: Martin Beseda 1miesto. Komorná hra kategória: Kvinteto Martin Beseda, Veronika Belancová, Tomáš Kozák, Marián Šišovský a ja 1. miesto a duo Martin Beseda a Veronika Belancová zlaté pásmo.

Tanečné oddelenie prezentáciou baletu Šeherezáda spestrilo bežný deň žiakom základných a stredných škôl z Handlovej. Baletné predstavenie sa tancovalo vo štvrtok (25.5.2023) v kultúrnom dome Handlová.

Dňa 23.5.2023 sa študenti Tanečného odboru aktívne zapojili do performatívneho projektu s pedagógom Tomášom Danielisom. Moderným tancom prezentovali naše oddelenie na Nástupišti v Topoľčanoch.