AKTUALITY

Aktuality

život na škole, novinky, najnovšie články, informácie

Súkromné konzervatórium D. Kardoša v Topoľčanoch a Štúdio SKDK vás pozývajú naNOC DIVADIEL 2021!

Sledujte virtuálny koncert našich študentov už dnes o 18:00 na našom YouTube - Štúdio SKDK

PRESTÁVKY

19.10.2021

Milí študenti a pedagógovia, v stredu, t.j. 20. 10. o 18,00 sa uskutoční divadelné predstavenie 4. ročníka nazvané Prestávky, určené žiakom 1. a 2. ročníka, pre ktorých je účasť povinná!

21.10.2021 o 9,40 hod. sa uskutoční v koncertnej sále SKDK sólový moderovaný koncert Ivana Šillera s názvom Flower, we are...frail flowers. Srdečne vás pozývame

Dnes naše dve žiačky Kika Podobová a Adriana Vlčková získali ocenenia na nultom ročníku súťaže Life of art, pod záštitou Pedagogickej Fakulty UKF, katedry hudby. Ďakujeme za príjemnú atmosféru a skúsenosť.

Pozývame vás na koncert a workshop skupiny Čalado Medzipriestor, ktorý sa uskutoční 18.10.2021 o 9,45 hodine v Štúdiu SKDK.

Študenti hudobného odboru otvárali vernisáž výstavy autorky Emílie Hodasovej, ktorá sa uskutočnila 30.9. o 16:00 v Galérii Topoľčany.

Multižánrové Štúdio SKDK kvôli aktuálnym protipandemickým opatreniam zostáva pre verejnosť zatvorené. Študenti našej školy si však mohli 30.9.2021 pozrieť najnovšie predstavenie našich piatakov pod vedením Ladislava Tischlera - Tri sestry a jeden brat.

Galéria UMELKA privítala svojich návštevníkov novou výstavou akademického maliara Emila Fulku pod názvom EKO ZÁSAHY. Naši študenti hudobno-dramatického odboru túto výstavu otvorili umeleckým programom.

4.6.2021 sa v našej koncertnej sále uskutočnil workshop hry na flautu. Študentov hudobného odboru viedla viedla flautistka Janka Jámborová. Verejnosť si mohla vypočuť koncert v Galérii mesta Topoľčany, v ktorom účinkovali

Počas dištančného vzdelávania sa študenti hudobno-dramatického odboru pripravili na súťaž PinkSong 2021, kde zožali veľký úspech. Okrem absolútneho víťaza v kategórii populárny spev, priniesli aj množstvo ďalších ocenení.

Prichádza čas, kedy sa rozhoduješ o budúcom profesionálnom smerovaní a v tomto zmysle sa snažíš hľadať si informácie v jednotlivých oblastiach záujmu a potenciálneho uplatnenia. My sa každoročne snažíme dať našu školu do pozornosti žiakov, rodičov i pedagógov prezentáciami na združeniach rodičov, burzách škôl, prostredníctvom výchovných poradcov a...

Dňa 24.11.2020 prebehlo na SKDK a SŠUP školské kolo Olympiády v Anglickom jazyku. Spomedzi všetkých ročníkov súťažilo na SKDK deviati a na SŠUP šiesti študenti.
Všetci si preverili svoje vedomosti z anglickej gramatiky, čítania s porozumením a počúvania s porozumením.
Prvých troch umiestnených čakajú skvelé odmeny, prvý umiestnený z každej školy bude...

Na celoštátnom kole Mladý moderátor sme boli úspešní! Kristína Matúšová získala 3.miesto a Adriana Mokrá 2. miesto! Srdečne gratulujeme!

Ďalšia skvelá správa! Naši študenti Rastislav Merka a Hana Dvoráková, sú po úspešnom absolvovaní talentových skúšok prijatí na VŠMU v odbore bábkoherectvo.

Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša a Mesto Topoľčany Vás pozývajú na program študentov hudobno-dramatického a tanečného odboru.

Knižnica

22.04.2020

Milí študenti!

V snahe obohatiť ponuku našej školskej knižnice a tiež uľahčiť vám prácu pri výbere textov na prednes, objednali sme pre vás knihy - spolu viac ako 35 titulov slovenských autorov. Patria medzi nich známe a overené mená, ako aj viacerí mladí tvorcovia, ktorí sa umiestnili v súťaži Poviedka roka. To všetko bude na vás čakať hneď...

Aj tento rok nám môžete darovať dve percentá a tým podporiť činnosť a vybavenie našej školy. Viac informácii nájdete tu: