AKTUALITY

Aktuality

život na škole, novinky, najnovšie články, informácie

Naši študenti počas práce v Národním divadle Praha v rámci projektu Erasmus+! Vznikne unikátny projek, ktorý si budete môcť pozrieť aj v Topoľčanoch. Viac informácií už čoskoro.

DOD 2022

15.11.2022

Pozývame ťa na naše DODčko už 15.11.2022 o 10:00

6. Umelecký ples Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Topoľčanoch

Pri príležitosti 15 ročného pôsobenia skupiny Cigánski diabli sa pripravuje tour pod názvom: "Galavečer 15 rokov Cigánski diabli".So sprievodom orchestra a speváckeho zboru odznejú rôzne skvosty z dielne "diablov", s videonahrávkami iných známych umelcov si zaspomínajú na doterajšiu spoluprácu a o hovorené slovo sa postará skúsený moderátor Štefan...

V dňoch 6. a 7.10.2022 sa v Trenčíne konal už tradičný veľtrh stredných škôl, kde chodíme pravidelne žiakom základných škôl ukázať to, čomu sa budú venovať ak sa rozhodnú študovať na našom konzervatóriu. Prezentácia všetkých odborov dnes dopadla na výbornú a ak ste ju nestihli, môžete prísť zajtra! Pozývame vás :)

Študenti hudobno-dramatického odboru sa opäť zúčastnili festivalu Divadelná Nitra. Okrem toho, že si pozreli predstavenie, si na ňom dokonca aj zahrali svoju inscenáciu Prestávky. Skvelá skúsenosť nie len sledovať inscenácie na tomto medzinárodnom festivale, ale ešte väčšia stáť na jeho doskách.

Na medzinárodnej akordeónovej súťaži ASPUŠ 2022, ktorá sa konala na pôde VŠMU v Bratislave Veronika Belancová z SKDK Topoľčany získala krásne tretie miesto, začo jej srdečne blahoželáme. Ceníme si pozvanie našej pani učiteľky Adriany Kráľovej do medzinárodnej poroty, kde naše konzervatórium Topoľčany malo zastúpenie medzi konzervatóriami z Litvy,...

Celú fotogalériu z absolventského koncertu študentov HDU z triedy p. Marcela Chropúvku nájdete na našom Facebooku - Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša v Topoľčanoch

Srdečne vás pozývame na koncert študentov hudobného odboru našej školy.

Dnes sme sa so študentmi zúčastnili okresného kola Hviezdoslavovho Kubína. Výprava to bola viac ako úspešná!

Naši študenti pravidelne účinkujú na rôznych spoločenských podujatiach. 29.marca boli so svojim programom pri krste knihy 100 rokov knižnice v Topoľčanoch.

Jazzová speváčka Miriam Bayle uviedla workshop na zameranie cítenie jazzového rytmického systému, práca na melodicko-rytmickom frázovaní a vokálnu improvizáciu 1.4.2022 o 11:00 v Štúdiu SKDK.

Naši študenti hosťovali v našej sesterskej škole Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Prešove, kde odohrali dve predstavenia Nízkotučný život a Tri sestry a jeden brat. Okrem divadla si užili aj krásnu prírodu v okolí.

21.3.2022 k nám zavítali svetoznámi džezmeni Ondřej Štveráček - saxofon, Tomáš Baroš - kontrabas, basová gitara, Klaudius Kováč - klavír a Dávid Hodek bicie.