Populárna a jazová hudba

Populárna hudba a jazz


Pedagógovia v odbore

Najnovšie články

Najnovšie videá

Populárny spev ako pojem si ľudia často zamieňajú s jedným hudobným štýlom a to je POP. Hudba 20. a 21. storočia sa vyznačuje veľkou rôznorodosťou umeleckých smerov a skupín napr. Soul, Blues, Jazz, Hip hop, country a pod. Na konzervatóriu v Topoľčanoch žiaci populátneho spevu študujú predmety zhodné z hudobníkmi ako napríklad, harmónia, rytmus a...

Štúdium v hudobnom odbore ti umožňuje hrať s profesionálnymi hudobníkmi v školských hudobných zoskupeniach. SKDK Band, či Jazzový ansambel SKDK pod vedením špičkových slovenských muzikantov tvoria neoddeliteľnú súčasť našich večerných produkcií pre verejnosť.

Workshopy populárneho a džezového spevu realizuje Adriena Bartošová a iní významní speváci zo Slovenska či zahraničia. Napríklad Gabor Winand (Maďarsko). Každoročne spolupracujeme s profesionálnymi umelcami ako Robo Opatovský, Mária Čírová či Mário Kulli Kolár.

Naši študenti sa v pondelok 10. decembra postarali o krásnu vianočnú atmosféru v Galérii mesta Topoľčany, kde odohrali tradičný vianočný koncert. Predstavil sa tam aj náš školský spevácky zbor, ktorý vedie náš pedagóg pán Juraj Mičúnek.