Informácie o priebehu prijímacích skúšok

KÓD ŠKOLY: 042120420

Máte otázky a potrebujete pomoc? Napíšte ich do správy. Radi Vám odpovieme.  

Milí uchádzači,

z dôvodu pandémie koronavírusu sa môže v tomto roku prijímacie konanie uskutočniť dvoma spôsobmi. Pokiaľ bude situácia ohľadne pandémie priaznivá, radi vás privítame u nás v škole. Ak sa situácia nezlepší a mimoriadne okolnosti budú pretrvávať, bude to pre nás i pre vás nová výzva ,,robiť veci inak". Uvedomujeme si, že virtuálny priestor nenahradí osobný kontakt, a preto aj hodnotenie vašich výkonov v zaznamenaných videách chceme doplniť online pohovorom a dotazníkom, s cieľom dozvedieť sa o vás čo najviac.

1. termín: 5.- 6. máj 2021
2. termín: 12.- 13. máj 2021

Týmto by sme vás chceli povzbudiť a dodať vám chuť a odvahu pri príprave zadaných úloh, úprimne sa tešíme, že budeme mať príležitosť spoznať sa s vami aspoň virtuálne. Veríme, že v novom školskom roku sa uvidíme s väčšinou z vás...

Spolu to zvládneme ... 😉

Baví ťa umenie, herectvo, tanec, spev alebo hra na nástroji? Láka ťa možnosť zahrať si v orchestri, kapele, zaspievať v muzikáli alebo zatancovať v balete? Chceš žiť aktívny umelecký život? 

Každý štvrtok môžeš stáť na divadelných doskách v Štúdiu SKDK, moderovať v rádiu alebo koncertovať na množstve akcií. Môžeš sa zúčastniť celoslovenských i medzinárodných súťaží, workshopov so známymi umelcami nielen zo Slovenska, interpretačných kurzov a festivalov. 

Si deviatak alebo už máš nejaké vyššie vzdelanie? Si u nás vítaný.

Prihlášky je potrebné zaslať do 16. apríla 2021. 

Štúdium trvá 6 rokov. Po 4 rokoch ťa čaká maturita a v 6. ročníku absolventské skúšky, po ktorých získaš právo používať titul "diplomovaný umelec" so skratkou "DiS.art", ktorý sa uvádza za priezviskom. 

Naša história sa začala písať v roku 1994. Tých 26 rokov sme využili na formovanie množstva umelcov, zúčastnili a priniesli diplomy z mnohých súťaží. 

Pár príkladov: Festival di Sanremo (1.miesto), Festival Tjumen, Mezinárodní interpretační soutež dychových nástrojú Brno (3. miesto), Dancestar Chorvátsko - Poreč (2. miesto), Showtime Budapešť (1., 2., 3. miesto), Súťaž študentov konzervatórií SR (1.miesto), Priestor pre talent (1.miesto), PANart (1.miesto)Spolupracujeme s umelecky zameranými organizáciami a školami v Čechách. Napr. Mestské divadlo Zlín, Konzervatórium Ostrava, AMU Praha, JAMU Brno. 

Vytvárame školské projekty - balet, muzikál, opereta. Organizujeme celoslovenskú súťaž Priestor pre talent, spoluorganizujeme festival Topoľčianska hudobná jar a jeseň, medzinárodné organové kurzy.

Nájdeš nás na Gagarinovej ulici č. 2049/13 v Topoľčanoch. 

Ak hľadáš školu s pedagógmi, ktorí svoje povolanie berú ako poslanie, vtiahnu ťa do umeleckého sveta, budú ťa počúvať a určite si ťa získajú svojim ľudským prístupom, tak príď študovať k nám. 

Cíť sa v škole ako doma: Máš k dispozícii kuchynku, oddychovú zónu, pingpongový stôl, biliard, posilňovňu. Žijeme ekologicky, triedime odpad, zapájame sa do výzvy Upracme si svoje mesto.

Čo ti ponúkame: Kvalitné vzdelanie v štyroch hlavných študijných odboroch• 

Hudobno-dramatické umenie
Tanec
Spev
Hudba

Baví ťa džez a populárna hudba? Máš možnosť prihlásiť sa na špecializáciu v odbore Hudba:- elektrická gitara (popri klasickej gitare) - basová gitara (popri kontrabase)- saxofón- bicie nástroje- klavír

V odbore Spev:- populárny spev- muzikálový spev- operetný spev

Bavia ťa jazyky? Zúčastni sa na olympiáde 

U nás vyučujeme:- anglický jazyk,- nemecký jazyk,- taliansky jazyk, - francúzsky jazyk,- latinský jazyk

Chceš sa naučiť jazdiť na koni? Každoročne organizujeme pre študentov 2. ročníka herectva jazdecký kurz.

Chceš sa naučiť lyžovať, či bežkovať ? V prvom ročníku ti to umožníme na lyžiarskom a bežkárskom kurze.

Máš vzťah k novinárčine? A chceš sa stať súčasťou redakcie školského časopisu? Máš jedinečnú príležitosť! Mesačne môžeš svoje príspevky uverejňovať v školskom časopise. 

Ak máš radšej moderovanie, nahraj v našom nahrávacom a dabingovom štúdiu rozhovor so zaujímavými osobnosťami, vypočujeme si ťa v Rádiu Topoľčany. 

Vyplnené prihlášky nám zašlite

ELEKTRONICKY: skdk@skdk.sk

POŠTOU: Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša

Gagarinova 2490/13

95501 Topoľčany

INFORMÁCIE: tel. číslo: 038/5320024 alebo 0914 320 025

Na základe prihlášky Vám zašleme všetky potrebné informácie.


Kritériá na prijímacie skúšky do 1. ročníka