Populárny spev ako pojem si ľudia často zamieňajú s jedným hudobným štýlom a to je POP. Hudba 20. a 21. storočia sa vyznačuje veľkou rôznorodosťou umeleckých smerov a skupín napr. Soul, Blues, Jazz, Hip hop, country a pod. Na konzervatóriu v Topoľčanoch žiaci populátneho spevu študujú predmety zhodné z hudobníkmi ako napríklad, harmónia, rytmus a...

Štúdium v hudobnom odbore ti umožňuje hrať s profesionálnymi hudobníkmi v školských hudobných zoskupeniach. SKDK Band, či Jazzový ansambel SKDK pod vedením špičkových slovenských muzikantov tvoria neoddeliteľnú súčasť našich večerných produkcií pre verejnosť.

Workshopy populárneho a džezového spevu realizuje Adriena Bartošová a iní významní speváci zo Slovenska či zahraničia. Napríklad Gabor Winand (Maďarsko). Každoročne spolupracujeme s profesionálnymi umelcami ako Robo Opatovský, Mária Čírová či Mário Kulli Kolár.

Naši študenti sa v pondelok 10. decembra postarali o krásnu vianočnú atmosféru v Galérii mesta Topoľčany, kde odohrali tradičný vianočný koncert. Predstavil sa tam aj náš školský spevácky zbor, ktorý vedie náš pedagóg pán Juraj Mičúnek.

Dňa 4.10.2018 sme absolvovali dva vynikajúce workshopy, maďarského husľového virtuóza L. Sárkozyho a amerického hráča na hammond organ Y. Huntera v sprievode popredných slovenských slovenských jazzových hudobníkov.