AKTUALITY

Aktuality

život na škole, novinky, najnovšie články, informácie

Pozývame vás na náš tradičný Koncert víťazov, ktorý uvedieme v rámci 29. Topoľčianskej hudobnej jari. 19. júna o 18.00 v Galérii Topoľčany.

XXI.ročník medzinárodný festival akordeonistov EUROMUSETTE & GOLDENTANGO v Rajeckých Tepliciach. Sólo kategória konzervatórium 1-3 ročnik: Martin Beseda 1miesto. Komorná hra kategória: Kvinteto Martin Beseda, Veronika Belancová, Tomáš Kozák, Marián Šišovský a ja 1. miesto a duo Martin Beseda a Veronika Belancová zlaté pásmo.

Tanečné oddelenie prezentáciou baletu Šeherezáda spestrilo bežný deň žiakom základných a stredných škôl z Handlovej. Baletné predstavenie sa tancovalo vo štvrtok (25.5.2023) v kultúrnom dome Handlová.

Dňa 23.5.2023 sa študenti Tanečného odboru aktívne zapojili do performatívneho projektu s pedagógom Tomášom Danielisom. Moderným tancom prezentovali naše oddelenie na Nástupišti v Topoľčanoch.

Ďalší zo série interných koncertov študentov SKDK sa uskutočnil 18. mája 2023

Tohtoročná súťaž študentov slovenských konzervatórií zavŕšená perfektným 1. miestom v hre na flaute v Banskej Bystrici. Terézia Šuppová získala 1. miesto v II. kategórií pod vedením Marcely Lechtovej a korepetítorky Oľgy Šuppovej. Ďalší skvelý úspech na celoslovenskej súťaži študentov slovenských konzervatórií v Žiline zožal Timotej Streďanský,...

Pozývame vás na spevácky koncert študentov z triedy Mgr. Heleny Ševčíkovej. Už o týždeň, v pondelok 24.4.2023 o 17.00 v Koncertnej sále SKDK.

Našu školu navštívil pred časom štáb televízie JOJ. Nech sa páči, pozrite si reportáž a nahliadnite do "zákulisia" našej školy.

Pohybový workshop sa konal v priestoroch Štúdia SKDK v dňoch 30.3-31.3.2023 s názvom "Korene tanečného experimentu".

V utorok 28.3.2023, sme v našej kškole zažili mimoriadnu udalosť: krst CD Tri prasiatka za účasti autora hudby Kamila Mikulčíka, autora hudby, s ktorým predstavenie Tri prasiatka pred rokmi napísali a aj zinscenovali v Divadle Aréna Bratislava spolu s našim pedagógom Jozefom Krasulom. Teraz toto predstavenie naštudovali študenti tretieho ročníka...

Srdečne Vás pozývame na absolventský koncert: Ľ. Pinterová - flauta & L. Pfeiferlik - spev

Aj tieto chvíle počas štúdia na našej škole stoja za to!Študenti SKDK aj SŠUP si naplno užívajú radosti života počas lyžiarskeho výcviku. Atmosféra na zjazdovke, ale aj tá večerná je dôkazom toho, že skvelá partia je základ!

Tento videospot vznikol na požiadavku Žrebčína Motešice, do ktorého chodievam pravidelne fotievať podujatia. Reklama je upútavkou/osvetou na nadchádzajúce jazdecké preteky v Motešiciach. Celý videospot je zostrihané video z minuloročného svetového pohára v drezúre, ktorý sa tiež konal v Motešiciach. Televízia TA3 dala podmienku, že spot musí mať...

Vo štvrtok sme v našej škole privítali záujemcov o štúdium na konzervatóriu. Okrem našich priestorov sme im predviedli aj ukážky z hodín našich študentov.

Naši študenti počas práce v Národním divadle Praha v rámci projektu Erasmus+! Vznikne unikátny projek, ktorý si budete môcť pozrieť aj v Topoľčanoch. Viac informácií už čoskoro.