TRIPLE JUMP Tour 2023

21.04.2023

27.4.2023

Súkromné konzervatórioum Dezidera Kardoša

workshop od 14.00

koncert pre verejnosť o 18.00 - Štúdio SKDK

TRIPLE JUMP

Michal Bugala - gitara, spev, rap

Richard Csino - basgitara, klávesy, spev

David Hodek - bicie, spev, rap

Po minuloročnom, mimoriadne úspešnom, na naše pomery nezvyčajne dlhom (2-mesačnom) turné jednej z najoriginálnejších formácií - TripleJump, sa toto multižánrové trio opäť vracia na festivalové pódiá a do známych klubov na SLovensku, v Česku a Rakúsku. Popri ich doterajšej tvorbe ponúknu aj úplne nové piesne a skladby. Tie budú súčasťou CD, ktoré je sprodukované exkluzívne len pre toto turné a to len v limitovanom počte kusov.

TripleJump založil popredný predstaviteľ súčasnej hudobnej scény, gitarista a skladateľ Michal Bugala (spolupráca s Gary Husband, Poogie Bell, Victor Bailey, Eric Marienthal ai.) tvorí trio s fenomenálnymi mladými hudobníkmi, ktorými sú bubeník, producent a multiinštrumentalista David Hodek (Reuben James, Keyon Harrold, Soweto Kinch) a talentovaný basgitarista, klávesista a spevák Richard Csino. Tí su popri leadrovi v projekte aktívni aj autorsky.

Triple Jump svojou originálnou koncepciou reflektuje jedinečný pohľad na tvorbu 21. storočia a koncentruje sa na fúziu viacerých hudobných žánrov. Okrem prezentácie strhujúcich inštrumentálnych výkonov obohacujú svoje energické vystúpenie aj vokálnym prejavom a rapom. Taktiež spolupracujú s viacerými hudobnými hosťami. V súšasnej dobe títo traja umelci spoločne pripravujú debutové EP.

Gang Workshop by Triple Jump

ensemblového workshopu, ktorý lektorsky vedie celé zoskupenie TripleJump pod názvom Gang Workshop.

Cieľovou skupinou sú tak jednotlivci ako aj kompletné hudobné formácie. Pozornosť je venovaná popri výuke hry na jednotlivé nástroje, najmä na súhru jednotlivých členov hudobného komba v rámci rozličných štýlov, ktoré sú v súčasnosti neoddeliteľnou súčasťou aparátu moderného hudobného telesa a multižánrovej pripravenosti hudobníkov.
Účastníkom workshopu sú prezentované a demonštrované základné princípy techniky hry a estetiky interpretácie v hudobných žánroch ako hip- hop, funk, rock a samozrejme jazz a fúzie s ním spojené.
Dôraz sa kladie na schopnosť intereagovať v daných hudobných súvislostiach, kolektívnu kreativitu pri motivickej práci ako aj rozvíjanie ensemblovej dispozície z hľadiska zvukovej kompaktnosti hudobného telesa.

Gang Workshop je komplexná inštruktáž pre všetkých - sólistov, bandleadrov a sidemanov, ako čo najefektívnejšie využiť jednotlivé elementy hudobného bandu a poskladať z nich hodnotnú a efektnú mozaiku.