Lyžiarsky výcvik SKDK & SŠUV

11.03.2018

Deň 2. (utorok) 

Opäť už od deviatej rána na kopci. Všetci robia na lyžiach a snowboarde pokroky, takže sme mohli vyliezť až hore (takmer) na Chopok. Po celom dni a chutnej večeri prišiel na návštevu horský záchranár, ktorý nám porozprával o nebezpečenstvách a prevencii na horách. Po výdatnej prednáške si naši študenti SŠUV pripravili hru - Nakresli portrét a niektorých sme na tých obrázkoch skutočne nespoznávali :D

Deň 3. (streda)

Tretí deň je vraj kritický, no to u nás neplatí. Opäť sme celý deň na kopci ukončili super programom našich hercov z 1.T. Improvizácie na témy známych filmov rozosmiali aj našich chatárov :) 

Študenti oboch našich škôl v dňoch 25.2. - 2.3. 2018 absolvovali lyžiarsky výcvik. Prinášame vám celý denník lyžiarskeho výcviku SKDK & SŠÚV:

Deň 1. (pondelok) 

Ani teploty - 18 stupňov pod nulou nás neodradili vyraziť na kopec! Nízke tatry nás privítali krásnym slnečným počasím a my sme mohli začať výcvik. Po 6tich hodinách na kopci sme večer zakončili programom pripraveným študetkami (a Libor) z 3.T. - stoličkový tanec, tanec Tunak Tunak a obľúbená Čia-Wua-Sa. Večer sme zakončili záznamom divadelnej inscenácie Eugen Onegin. Večer predtým (nedeľu) sme za pomoci improvizácie a kreativity zahrali všetky pravidlá Bieleho kódexu (bez ktorého by to na svahoch nešlo) a ukončili prednáškou o divadelnej réžii - nuž, ani na horách si s tým divadlom nedáme pokoj :)

Deň 4. (štvrtok)

Posledný plnohodnotný deň na svahoch sme si užili aj s krásnym počasím. Slniečko sa na nás v Jasnej celý deň usmievalo a tak tie - 15 stupňové teploty až tak "neboleli". Na Táloch mali všetci nováčikovia lyžiarske preteky a treba uznať, že všetci čo v pondelok prvýkrát stáli na lyžiach urobili veľké pokroky.
Za ich športové aktivity, odvahu, vytrvalosť a pokroky v lyžovaní a snowboardovaní dostali večer diplomy. Posledné bláznivé doobedie na kopci (áno, v Jasnej sa vyskytli fantastické zvery a taktiež Rasťo si zabudol zobrať topánky na prezutie) a odchod domov!

Celý týždeň sme si naozaj užili a dúfam, že nám takéto športové nadšenie vydrží až do ďalšej zimy :) 

Všetky fotografie nájdete na našej facebookovej stránke - Súkromné konzervatórium dezidera Kardoša v Topoľčanoch

Vedúca zájazdu Mgr. Zuzana Kráľová